Els diferents Campionats de Catalunya 2023-24 organitzats per la Federació Catalana de Basquetbol (FCBQ) durant tota la temporada van arribant al seu final i aquest mes d'abril, maig i juny es disputen totes les finals que compten, un any més, amb la co-organització de diferents clubs afiliats així com també d'entitats, institucions i ajuntaments catalans.
L'FCBQ felicita a tots els equips finalistes i, una temporada més, aprofita per agrair la col·laboració de tots els clubs i ajuntaments que han mostrat el seu interès i depositat els seus esforços en els nostres esdeveniments esportius més importants de l'any.
QUADRE d'HONOR CAMPIONATS de CATALUNYA:
Temporada 2023-24
Super Copa Femenina:
CEJ L'HOSPITALET A
Super Copa Masculina:
JAC SANTS BARCELONA A
Copa Catalunya Femenina:
BARÇA CBS
Copa Catalunya Masculina:
BC TECLA SALA
1a Categoria Femenina:
JOVENTUT BADALONA B
1a Categoria Masculina:
CB GRANOLLERS 2
2a Categoria Femenina:
DOBLESEO VILABLAREIX
2a Categoria Masculina:
UE SANT CUGAT VERMELL
Sènior Masculí 3x3:
CB VIC - UVIC UCC - THE 3X3 ACADEMY
1a Territorial Femenina:
CB SANT JOSEP
1a Territorial Masculina:
BÀSQUET VILAFANT
U25 Femení:
ESCOLÀPIES FIGUERES
U25 Masculí A:
CB CIUTAT VELLA
U21 Masculí Preferent:
UE MONTGAT
U21 Femení:
UE MATARO FM S21
U21 Masculí:
CB VIC-UNIVERSITAT DE VIC 1
U18 Júnior Femení Preferent:
LOQUILLO FEMENÍ SANT ADRIÀ A
U18 Júnior Masculí Preferent:
BARÇA
U18 Júnior Femení Interterritorial:
FEMENÍ OSONA 2006 - OVA PROJECTS
U18 Júnior Masculí Interterritorial:
AUTOESCOLA OLÍMPICA BC MORABANC ANDORRA VERMELL
U18 Júnior Femení Nivell A:
ETIAM-NOU BÀSQUET OLESA A
U18 Júnior Masculí Nivell A:
CB OLOT GREDA
U18 Júnior Masculí 3x3:
UE MATARÓ U18M PANDO
U17 Júnior Femení 1r Any:
BARÇA CBS 1R ANY
U17 Júnior Masculí 1r Any:
CB CORNELLÀ B
U17 Júnior Femení 3x3 1r Any:
3X3 BARCELONA CBS
U17 Júnior Masculí 3x3 1r Any:
CB CORNELLÀ
U16 Cadet Femení Preferent:
BARÇA CBS
U16 Cadet Masculí Preferent:
BARÇA
U16 Cadet Femení Interterritorial:
CENG ROS
U16 Cadet Masculí Interterritorial:
NAYOX FORÇA LLEIDA A
U16 Cadet Femení Promoció:
CB OLOT GREDA
U16 Cadet Masculí Promoció:
QBASKET SANT CUGAT NEGRE
U15 Cadet Femení 1r Any:
JOVENTUT BADALONA B
U15 Cadet Masculí 1r Any:
BARÇA B
U15 Cadet Femení 3x3 1r Any:
TALENOM BOET MATARÓ
U15 Cadet Masculí 3x3 1r Any:
3X3 BARCELONA CBS 1
U14 Infantil Femení Preferent:
SERTRANS FEMENÍ SANT ADRIÀ A
U14 Infantil Masculí Preferent:
BARÇA
U14 Infantil Femení Interterritorial:
UE CLARET A
U14 Infantil Masculí Interterritorial:
BARÇA B
U14 Infantil Femení 3x3:
JET TERRASSA CHOCOBUÑU
U14 Infantil Masculí 3x3:
MATARÓ PARC BOET 1
U14 Infantil Femení Promoció:
CESET U14 VERD
U14 Infantil Masculí Promoció:
CB MANYANET LES CORTS
U13 Infantil Femení 1r Any:
SAUNIER DUVAL UE MATARÓ FM-IBF
U13 Infantil Masculí 1r Any:
ABADEN UE MATARÓ - IBM
U13 Infantil Femení 3x3 1r Any:
UE MATARÓ U13F GROC JUNIOR REPORT
U13 Pre-Infantil Femení:
MAYO UE MATARÓ FM-PIF
U13 Pre-Infantil Masculí:
BASQUET NOU BARRIS
U12 Mini Femení Nivell A1:
BARÇA CBS
U12 Mini Masculí Nivell A1:
BARÇA
U12 Mini Femení Nivell A2:
CB TORELLÓ MFN - CUIDA'T ESTÈTICA
U12 Mini Masculí Nivell A2:
BASQUET GIRONA U12 VERMELL
U12 Mini Femení 3x3:
REUS PLOMS SALLE 3X3 U12
U12 Mini Masculí 3x3:
CB L'HOSPITALET